18.8 C
Néa Smýrni
Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024

Μεγάλη νίκη για τον Πανιώνιο 3-0 τον Παναιτωλικό

Ο Πανιώνιος πήρε τον… πρόωρο «τελικό» απέναντι στον Παναιτωλικό, τον όποιο και νίκησε με 3-0 στη Νέα Σμύρνη, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Super League 1, παίρνοντας μεγάλη «ανάσα» ξεκολώντας από την τελευταία θεση.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από το έκτο φετινό τέρμα του Αραμπούλι, στο 16’, με τον Γεωργιανό μάλιστα να έχει πέντε λεπτά νωρίτερα και δοκάρι, καθώς και τα γκολ των Άρτσε στο 80’ και Εμμανουηλίδη, που σκόραρε για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική ως αλλαγή, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων…

O Πανιώνιος ήταν ψυχωμένος και αποφασισμένος περισσότερο νίκησε και έφτασε τους έξι πόντους, προσπερνώντας την φιλοξενούμενη ομάδα η οποία παρουσιάστηκε «άνευρη» για τη σημασία του αγώνα και συνεχίζει να αγνοεί τη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Πανιώνιος (4-2-3-1): Μαλέρμπ, Παπαγεωργίου, Ευαγγέλου, Σταυρόπουλος, Λυμπεράκης, Κόρμπος, Οικονομίδης, Άρτσε (89’ Τσιλούλης), Μασούρας (87’ Ρέντζας), Παπανικολάου (82’ Εμμανουηλίδης), Αραμπούλι

Παναιτωλικός (4-2-3-1): Κνετ (70’ Γιαννακόπουλος), Σανιά, Γιοβάνοβιτς, Μαρσιάλ, Λουσέρο, Τσιγγάρας (61’ Μπαϊροβιτς), Λιάβας, Φυτόπουλος (46’ Ντάλσιο), Ταχάρ, Αριγίμπι, Ντίας