24.9 C
Néa Smýrni
Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

Πρώτη νίκη για Μίλωνα

Η ομάδα της Νέας Σμύρνης έφτασε τους 4 βαθμούς στο πρωτάθλημα και «ξεκόλλησε» από την τελευταία θέση. Η ομάδα του Σάκη Ψάρρα κατάφερε να βρει απαντήσεις σε κάθε προβάδισμα του ΟΦΗ και να πάρει την «καθαρή» νίκη.

Το ματς ήταν ντέρμπι στο ξεκίνημα του πρώτου σετ με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ. Στο 11-11 οι γηπεδούχοι έχτισαν σερί και έφτασαν στο 18-13 έχοντας τον έλεγχο. Οι Κρητικοί κατάφεραν να μειώσουν σε 19-17 με την ομάδα του Σάκη Ψάρρα να χτίζει εκ νέου σερί για το 21-17. Η ομάδα του Άκη Φλαούνα μείωσε σε 21-19 αλλά οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν ξανά με τέσσερις πόντους (23-19) και κατέκτησαν τελικά το πρώτο σετ.

Ο ΟΦΗ μπήκε φουριόζος στο δεύτερο σετ και προηγήθηκε με 9-12 και 11-14 με τον Σάκη Ψάρρα να καλεί τάιμ άουτ. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στον πόντο (13-14) και στη συνέχεια ισοφάρισαν σε 15-15. Το σερί του Μίλωνα συνεχίστηκε και έφτασε στο 18-15.

Η ομάδα του Σάκη Ψάρρα προηγήθηκε με 23-18 και κατέκτησε και το δεύτερο σετ.

Ο Μίλωνας προηγήθηκε με 6-2 στο ξεκίνημα του τρίτου σετ. Η ομάδα της Κρήτης ισοφάρισε σε 9-9 αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν και πάλι να προηγηθούν με τρεις πόντους για το 12-9.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν και πάλι για το 16-15 και το 18-17 ενώ έφτασαν στην ισοφάριση για το 19-19. Οι Κρητικοί προηγήθηκαν με 20-21 αλλά ο Μίλωνας βρήκε και πάλι τις λύσεις και ανέτρεψε την κατάσταση για το 23-21 και το 3-0 στα σετ.

Τα σετ 3-0: (25-20, 25-21, 25-22)